mySchoolog

Hani çoğu forumda tartışılan bir konu vardır. Yani aradan yıllar geçer, dönüp durulur, ucu bir tarafa dayatılıp yine dönülür aynı konuya ya da soruya 🙂 “Bizim memleketten neden (bilmem şu bu site gibi) site çıkmaz?”. Aslında bu soruya birçok kez yanıt verilmiştir fakat bir yenisi de mySchoolog olsun 🙂

mySchoolog Nedir?
mySchoolog ile lise ve üniversite öğrencileri sisteme ücretsiz kaydolup derslerini ekledikten sonra ders programı oluşturabilir, ders notlarını saklayabilir, yapılacak işlerini yönetebilir, yapılacaklar hakkında hatırlatmalar alabilir, puanlarını girip ortalamalar hesaplatabilir, başarı grafikleri çizdirebilir ve 100 MB’a kadar dosyalarını sistemde saklayabilirler. Bu özellikleriyle mySchoolog, öğrencilerin sadece internete gerek duyarak her yerden erişebildikleri, okul hayatlarını yönetmeleri için ihtiyaçları olan her şeyi barındıran hızlı, pratik ve kullanışlı bir sistemdir.

mySchoolog

PHP, AJAX ve JS dilleri ile kodlanan proje, 7 dilde yayındadır. (Türkçe, İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Romence, Bask Dili) Ayrıca 30.000 satır kodla yazılmıştır ve AJAX teknolojisi sayesinde çok hızlı bir şekilde, sayfa baştan yüklenmeyip sadece ilgili alanlar dinamik olarak güncellenerek işlemleri gerçekleştirmektedir.

Altın madalya alan ilk ve tek Türk takımı
40 ülkeden yarışmacıların katıldığı Bükreş-Romanya’da düzenlenen InfoMatrix Uluslar Arası Bilgisayar Projeleri Yarışması‘nda programlama kategorisinde ALTIN MADALYA almıştır. Buradaki ince nokta, projenin bir program değil; bir site olmasına rağmen “programlama kategorisinde” altın madalya almış olması ve 5 yıldır düzenlenen yarışmada altın madalya alan ilk ve tek Türk takımı olmasıdır. Detayları ise buradan okuyabilirsiniz.

Kim bunlar?
İçinizden bir ses “vayyy, heytttt beaa” dedi biran için değil mi? Heheh, bu sistemi yaratan arkadaşlar henüz 17-18 yaşlarındalar. Yani bir nevi halk arasında sürekli anlatılan, “abi google u elemanlar 18-19 yaşlarında kurmuşlar.. vayy beaa” gibi.. Yani arkadaşlar mySchoolog’u 16-18 yaşlarında hazırlamışlar 😉 Anladın sen onu 😀

Kim onlar? İşte buradalar.

Görüşüm
Uzun uzun anlatmayacağım. Kısa ve öz; Helal Olsun 🙂

Kim duymuş?
MySchoolog, organiza tu vida estudiantil
MySchoolog: organizzare la propria vita studentesca

En güncel liste için buraya 🙂

Hımm ve asıl basın haberlerine bakmanızda fayda var tabi 🙂