Mynet Blog mu, Yoksa WordPressMU mu?

Güzel bir soru değil mi? Duymuş ve kullanıyorsunuzdur belkide. Birkaç gün önce Mynet, blog servisini başlattı. Herkes başta bu sistemi Mynet’in hazırladığını sanmış ama halbuki herşey WordPressMU üstüne kuruluymuş. Peki Mynet böyle bir servis hazırlayamaz mı? Elbette hazırlar, fakat zamandan kazanmak için böyle bir yönteme gitmesi ile neden WordPressMU kullandığını saklamak istemiş, ya da istemeye devam ediyor?

Hamdi’den duydum ben de (Kendine Gel Mynet!!!) Ben dikkat etmemiştim fakat Hamdi ‘den kaçmamış. Mynet blog servisi, WordPressMU tabanlı olmasına karşın tüm blogların en altında copright her hakkı Mynet’e aittir yazıyormuş. Sanırım Hamdi’nin ve diğer internet kullanıcılarının öfkesini ve eleştirilerini duymuş olacaklarki, şu an için en azından bloglar altında Mynet Blog WordPressMU alt yapısını kullanmaktadır. yazıyor. Peki yeterli mi?

Yeterli olmalı mı?

Mynet Blog WordPressMU alt yapısını kullanmaktadır. yazısı yeterli mi bilmiyorum. Yani en azından WordPressMU kelimesinden WordPress.org adresine bir bağlantı verilmesi daha uygun olurdu gibi. Bakınız Yahoo! örneği var. Yahoo! da small business paketi için WordPressMU kullanıyor ve ilgili sitelerin en altında Powered by WordPress bağlantısına yer veriyor. Bence gizlenmesine ya da üstünün örtülmeye çalışılmasına gerek yok diye düşünüyorum.

Yönetici paneline ne yaptınız öyle

Ayrıca belirtmeliyimki, blog yönetim panelini neredeyse silmiş atmışsınız. Blog hizmeti için biraz daha özgürlük tanımalısınız bence blogcularınıza. Ve bence çok daha farklılık getirmelisiniz. Sizin şu hizmetinizin çok daha iyisini, WordPressMU’nun kodlayıcıları wordpress.com adı altında veriyorlar zaten 😉

Olmamış
Mynet VDO çok hoştu ama Mynet Blog hiç olmamız Mynet..