LG G2 için radyo nasıl aktif edilir

LG G2 kullanıcıları aslında telefonlarında radyo olduğundan haberdar olmayabilirler. Bu telefonda yok-yok. Standart olarak telefon menüsünde radyo uygulaması bulunmuyor. Ancak radyo modülü mevcut ve ufak bir değişiklik ile radyoyu aktif edebiliyorsunuz. Fakat bunu uygulayabilmek için telefonda root kullanıcı dediğimiz, tam yetkiye sahip kullanıcı olmanız gerekiyor.

LG G2 için radyo nasıl aktif edilir

Öncelikle bu işlemini yapabilmeniz için LG G2 üzerinde yüklü Android sürümü “root” yetkiye sahip olmalıdır. Peki root işlemi nasıl yapılır? Bunu, yazı içerisinde anlatmayacağım. Fakat Google ile “lg g2 root yapmak” araması yaptığınızda, uygulamanız gereken adımları öğrenebilirsiniz.

Android için root yetkisine sahip olduğunuzu kabul edip, devam ediyorum. Android için sistem klasörlerinde gezebilmeniz adına, root yetkisine sahip bir dosya yöneticisi kullanmalısınız. Örneğin AntTek Explorer kullanabilirsiniz.

  1. [highlight]system\app[/highlight] dizini içerisine gitmelisiniz.
  2. Bu dizinde yer alan [highlight]LGFmRadio.apk[/highlight] ve [highlight]LGFmRadio.odex[/highlight] dosyalarının adlarını sırasıyla, [highlight]FmRadio.apk[/highlight] ve [highlight]FmRadio.odex[/highlight] olarak değiştirmelisiniz.

    LG G2 Radyo

  3. Eğer işlem tamamsa, şimdi telefonu yediden başlatın.
  4. Telefon açılıp, menü tekrar yüklendikten sonra radyo uygulamasının aktif olduğu göreceksiniz. Şimdi kulaklığınızı takın, ve radyonun tadını çıkarın 😉

    LG G2 Radyo Uygulaması