Komplo Teorilerine İnanır mısınız?

Bazı yazılanlar kimileri için komplo teorisi olarak kalır, kimileri içinse gerçeğin ta kendisidir. Tabi her başlığı ayrı ayrı tartışmak gerekir bu konuda. Gene ve yine dolanırken bir siteye denk düştüm. Çok değişik bir sörf yapma yeteneğim var sizlerin de gördüğünüz gibi 🙂 Demin hangi sitedeydim şimdi içeriği önceki ile alakası olmayan hangi sitedeyim.

Sizi bilmem fakat ben bazı komplo teorilerine inanırım. Örneğin hepimizi yakından ilgilendiren zamanındaki Gölcük depremi gibi. Hala düşünürüm doğal bir deprem miydi yoksa yapay mı diye? Bir söz vardır, sanırım abimden duymuştum ya da onun sözüydü.

Ne kadar çok bilirsen o kadar şüphe duyarsın

diye. Hayatın her dalında geçerli bir söz bence. Bu da yani komple teorilerinin bazılarına inanmak ya da gerçekliğini ön planda tutma nedeni de çok bilmek olsa gerek. Ama ben çok birşey bilmiyorum 😕 Çelişti şimdi hee 😀 Ama şöyle diyeyim Gölcük depremi için.

Örneğin ABD ‘nin deprem makinası diye bir teori altıldı ortaya. Eğer amerikalı sinema yapımlarına dikkat ederseniz (bilim, teknoloji v.b. adına) genelde ve hatta çoğunlukla, ülke içerisinde geçen ya da zaten var olan bilgilerin bu kişilere bir şekilde ya da gizlice ulaştırılmasından ötürü, bu konuları işlerler. Örneğin 52. bölge asla kabul edilmemiştir yetkililer tarafından fakat onlarca film yapılmıştır belki bu 52. bölge için ya da 52. bölgenin içerisinde geçtiği. Geçtiğimiz yıllarda da Google’un Maps ı yaratmasından sonra (Uydudan çekilmiş fotoğraflara erişebildiğiniz bir servis) 52. bölgenin uygu fotoğrafı elde edilmiştir. Halbuki verilen bilgilere göre bu bölge haritalar üstünde yoktur 🙂

Şimdi, bir film izlemiştim. Konusu ABD tarafından yaratılan deprem makinasıdır ve bu araç ile fay hatlarının geçtiği katmanlara inerek oradaki enerji boşaltılabiliyordu. Fakat görev esnasında bir hata oluyor ve bulunduğu bölgede büyük bir depreme neden oluyordu bu makina. Tam yer ve olayları tam hatırlamıyorum fakat böyle bir film izlediğime eminim. Nedense Tv’lerde bu filme daha sonra hiç rastlayamadım.

Bilmiyorum şüpheci olunca insan böyle bağlantılar kurabiliyor ve acaba? acaba ? diyor sürekli.

Neyse neyse ne diyecektim nereye geldim. Buyrun size bir adres.

http://www.komplo.teorisi.com/

Lütfen bu adresteki fotoğraf bağlantılarını yanınızda çocuklarınız varken ya da yaşınız küçükse görüntülemeyin.