Joomla Günleri – JoomlaDay 2008 İstanbul

Joomla! Türkiye Topluluğu, 25 Ekim 2008 tarihinde 10:00 ile 17:45 saatleri arasında İTÜ Maçka Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda toplanıyor. Bu etkinliğe katılmak isteyenler bu tarihi not etsinler.

JoomlaDay 2008 İstanbul

Joomla! Türkiye Topluluğu Joomla! Hakkında bir şeyler öğrenebileceğiniz, bir şeyler paylaşabileceğiniz ve diğer Joomlaseverler ile iletişim kurabileceğiniz bu muhteşem JoomlaDay 2008 İstanbul etkinliğine tüm herkesi davet ediyor.

Detaylı bilgi için: http://www.joomlagunleri.org adresini ziyaret edebilir ve online kayıt olabilirsiniz.

Joomla! Swahili dilinde “hep beraber” anlamına gelen, dünyada en yaygın kullanılan açık kaynak kodlu, özgür web içerik yönetim sistemidir (CMS). Joomla ile programlama bilgisine ihtiyaç duyulmadan, çok hızlı şekilde dinamik web sayfaları hazırlamak ve yayınlamak mümkündür.

Joomla! sürümleri bugün tüm dünyada 3.000.000 seferden fazla indirilmiş, 160.000’den fazla web sitesinde kullanılmış, 15 aktif geliştirici, 2000’den fazla desteklenmiş eklenti, 150.000’den fazla kayıtlı kullanıcı ile Alexa.com’da ilk 1000 içerisinde yer almaktadır.

Hazırlanan Joomla! Günü Türkiye organizasyonu, tüm dünyada 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen Joomla!DAY zincirinin Türkiye halkasıdır. JoomlaDay Türkiye 2008; tümüyle Joomla! için düzenlenmiş, Türk Joomla! Topluluklarını bir araya getiren, teknik ve pratik uygulamaların yanı sıra katılımcıların tanışıp kaynaşabileceği ilk ve tek etkinliktir.

Türk web geliştiricileri arasında da kabul görmüş olan Joomla CMS’nin arkasında bulunan Türk Topluluğunu ilk kez bir araya getirecek olan JoomlaDays Türkiye 2008 etkinliği 25 Ekim 2008 tarihinde ITÜ Maçka Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda gerçekleşecektir.

Her yaş grubundan 150’nin üzerinde katılımcı, Türk Joomla topluluğu içerisinde kabul görmüş, konusunun uzmanı konuşmacıların verdiği seminerler ile pratik uygulamalı seminerleri izleyebilecek ve fikir alışverişinde bulunabilme fırsatını yakalayacaklardır.

Kaynak: JoomlaDay 2008 İstanbul

Etkinlik Bildirisi: Etkinlik Açıklaması