İmlebunu.com!

Sevgili blog yazarları, size sesleniyorum 🙂 Yayınladığınız yazıların tek seferde onlarca sosyal imleme ve sosyal ağ sitelerine eklenmesini istemez miydiniz? İmlebunu.com ile satın alacağınız paket limitinde hiç uğraşmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İmlebunu.com!

İmlebunu.com ile yayınladığınız yazıları birçok sosyal ağ ve imleme sitesine yollayabilirsiniz. Üstelik bunu çok uygun ücretler ile gerçekleştirebilirsiniz. İmlebunu.com’a ödeyeceğiniz paket ücreti, dengi olan (aynı ücret ile) reklam hizmetlerinden daha fazla geri dönüş getirecektir web sitelerinize.

Sistem nasıl çalışır?

Sisteme kayıt olursunuz. Sonrasında web sitenize en uygun paketi seçersiniz. Paketin limiti doğrultusunda yazılarınızın yollanacağı sosyal ağ ve imleme sitelerini seçersiniz. Bu sitelerin her birine üye olur ve üyelik bilgilerinizi imlebunu.com’a emanet edersiniz. Tabi imlebunu.com, tüm bu bilgileri ayrıca şifreleyerek saklar.

İmlebunu.com’un WordPress eklentisini web sitenize kurarsınız. Talimatlar eşliğinde eklentiyi etkinleştirirsiniz. Sonrasında yazınızı yayınlar ve yazı yönetim ekranındaki “imle!” bağlantısına tıklayarak, seçmiş olduğunuz tüm sosyal imleme sitelerine, yazınızı yollamış olursunuz. Yazılar ise tüm sosyal imleme sitelerinde, en uygun kategorilere yollanıyor. Bu da imlebunu.com’un güzelliği 🙂

İmlebunu.com kendisine yollanan yazıları sırayla sosyal ağ ve imleme sitelerine yollar. Tabi ilk gelen yazı, ilk sırada işlem görür ve yollanır.

Nerden çıktı bu fikir?

Aslında 8-9 aydır bu sistemi kullanıyordum 🙂 Ancak görsel bir şey yoktu ortada. Tamamen fonksiyonlardan oluşan PHP dosyalarım vardı ve sadece dmry.net için bu sistem çalışıyordu. Sonrasında ise bunu servise dönüştürmeye karar verdim.

Amaç nedir?

Amacım kaliteli içerik sunan blogların yazılarını daha fazla kitlelere ulaştırmalarını sağlamak. Ayrıca şu sıralara sosyal imleme sitelerinin neredeyse tümü, spam içerik yollayan dizi-film-mp3 paylaşımı yapan siteler ile boğuşuyor. Böyle bir servis ile daha fazla kaliteli içerik girilebilir ve spam içerik sunan arkadaşlar biraz bezdirilebilir. Ve tabi tüm bunları ufak ücretler ile gerçekleştirerek, biraz da gelir elde etmek istemem haksız olmaz sanırım 🙂

Ücretler nasıl?

Sistemdeki paketler 3 çeşit;

  1. Günlük
  2. Aylık
  3. Limitsiz

Şu an limitsiz paketleri aktif etmedim. Çünkü ücretleri hem yüksek olur hem de şu an sistemim kaldırmayabilir. O nedenle günlük ve aylık paketlerim aktif durumda. Tüm paketler en fazla 1 ay boyunca geçerli. Ya da limiti dolana kadar.

Bunlardan Günlük Paket 1 paketi; gün boyunca maksimum 1 adet yazınızı, sizin seçeceğiniz 5 farklı sosyal imleme ya da ağ sitesine yollanmasını sağlıyor. Bu paketin 1 aylık ücreti 24 YTL. Günlük paketler sadece o gün boyunca geçerli. Örneğin günlük maksimum 5 yazıya izin verebilir sistem. Ancak siz sadece 3 yazı yolladınız. Kalan 2 adet hak, bir sonraki güne aktarılmıyor. Bu paket hergün düzenli olarak 1 yazı girenler için.

Bir de aylık paketler var ve o ay boyunca geçerli. Örneğin Aylık Paket 1 ile ay boyunca maksimum 30 yazınızı, seçeceğiniz 5 farklı siteye yollayabiliyorsunuz. Limitinizi ilk gün doldurabileceğiniz gibi ay içerisine de yayabilirsiniz. Yani daha ilk günden 30 yazı yollarsanız, paketin kullanım tarihi dolmaz ancak limiti dolar 🙂 Yani paket satın almanız gerekir. Bu paketin ücreti de 24 YTL.

Ay boyunca 15 ve altında yazı yayınlayanlar için de 12 YTL’lik bir paket mevcut 🙂

24 YTL’e nasıl getiri sağlar diyebilirsiniz. Eğer böyle bir sorunuz varsa, lütfen En çok ziyaretçi gönderen sosyal imleme siteleri yazımı okuyunuz.

Ne kadar üye alacaksın?

Şu an 50 ya da 60 adet üye almayı düşünüyorum. İlk adımda fazlasını düşünmüyorum.

Ortaklık sistemi nedir?

Ortaklık sistemi sosyal imleme sitelerimiz için. Kendilerine API hazırlamayı ve sunucularına yerleştirmelerini istiyorum. Böylece imlebunu.com çok belirlediği üye limitini aşabilir ve sosyal imleme sitelerini zorlamaz. Bu nedenle limitimiz 50-60 arası. Eğer sosyal imleme sitesi bunu kabul ederse, kendisine yollanan her yazı için ödeme yapmayı öneriyorum.

Ülkemizde yayın yapan sosyal imleme sitelerinin birkaçına mail attım ancak dönüş olmadı 🙂 Diğerlerinin iletişim adresi olmayınca da, iletemedim önerimi. Eğer siz de onlardan biriyseniz, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Üyelik sınırlı, hemen başvurun 🙂

Belirttiğim gibi üyelik sınırlı arkadaşlar. Üye olmak isteyenler öncelikle koşulları okumalılar. Eğer koşulları kabul ediyorsanız benimle iletişime geçin. Üyeliği şu an elle açıyorum ve limitimiz en fazla 60 kişi 🙂

Paket Ücretleri

Mevcut paketler ve ücretleri;