İçeriği izinsiz kopyalayanlara (hırsızlara) uyarı, başka tekrarı olmayacak

2005 yılının 10 Eylül ayından kurduğum ve aynı ayın 15’inde yayına giren Dmry.Net’te şu zamana kadar birçok yazı ile sizlerle birlikte oldum. Bu zaman diliminde beklediğimden çok daha fazla potansiyel bir ziyaretçi kitlesine hitap ettim. Durum böyle olunca içerik hırsızları da artış gösterdi. Kullanım şartlarında yer verdiğim üzere, yazıları kopyalayabilirsiniz ve tabiki yazının altında orijinal kaynağa yani dmry.net ‘e link vermeniz koşulu ile. Link vermek demek ise html kodları ile birlikte olacak şekilde. Bu şekilde yazıları kopyalayabilirsiniz, ancak birkaç tanesini. Yoksa siteyi alın götürün demiyoruz.
İyi niyetimi su istimal etmeye başlayanların sayısı bir hayli yükseldi ve ben içerik hırsızlarını sevmiyorum ve yaşı kaç olursa olsun saygı duymayacağım. Bunu da ileriki dönemlerde şahsen kendi geliştireceğim yöntemlerle göreceksiniz.

İçeriğimi çalanlar sitelerini tekrar kontrol etsinler ve gerekirse yazıları temizlesinler. Yoksa sakın ilerde bana, “şartlara uymadan yazını kopyaladım ve sitem görüntülenmek istendiğinde bembeyaz bir ekran görüyorum, ne yaptım siteme” demesinler. Yok yok hacker’lıktan bahsetmiyorum, zira o işlerle uğraşmıyorum. Ama unutmayın ben web programcısıyım 😉

Çalan ve uyarılara yanıt vermeyen sitelere göz atıyorum. Ya Google reklamları dolu ya da tonlarca Türkçe reklam.. Hepsinin ortak özelliği bunu sadece para kazanmak için yaptıkları 🙂 Ve tabi sitelerinde kalıcı bağlantı kullanmayı da unutmamışlar. Yoksa Google gibi bir arama motorunda üst sıralara nasıl çıkacaklar? Ama unutmayın Google sizin gibi sitelerin kendisine bildirilmesi amacı ile bir form hazırladı. Böylece sizin gibi siteleri veritabanından silecek ya da spam etiketi yapıştıracak. Ve bundan sonra içeriğimi izinsiz ya da koşullara uymadan yayınların sitelerini google’un spam formundan şikayet edeceğim 🙂 Haksız kazanç sağlayacaksanız hiç sağlamayın. Kazanç sağlayacaksınız kendi yazdıklarınız ile sağlayın. Benim ya da diğer günlükçü arkadaşların üstünden para kazanamazsınız.

Ve içerik hırsızlarını bana bildiren siz değerli ziyaretçilere de sonsuz teşekkürler 😉 Çekinmeden iletişim formumdan bu hırsızları bildirmeye devam edebilirsiniz.