Haftalık yayın yapan bilgisayar dergisi, pdfdergi

PdfDergi, haftalık yayın yapan bilgisayar e-dergisidir. Dergi içerisinde internet ve donanım üzerine güncel bilgileri bulabiliyorsunuz ve özellikle derginin haftalık olarak yayınlanıyor olması, bilgilerin güncelliğini etkileyen bir faktör oluyor. Dergi şuan için gönüllü birkaç siteden içerik toplamış gibi duruyor. Bu gönüllüler arasında dmry.net’te bulunuyor ve kullanım şartlarına uydukları sürece yazılarıma yer verebileceklerini belirtmiştim. Gördümki bu haftadaki sayıda benden de birşeyler var 🙂

Pdfdergi, ekibinin tanımlaması ile şöyle birşey;

2006 Nisan ayında yayın hayatına başlayan Ücretsiz Bilgisayar Dergisi pdfdergi konularında profesyonel olan internet sitelerinden içerik sağlayan amatör ruhlu bir dergi.

Bilgi ve İletişim Teknolojilerine ait güncel konuların bir arada bulunduğu dergi, sürekli internet bağlantısı olan yada olmayan bilgisayar kullanıcılarına zaman ve bant genişliği tasarrufu sağlıyor.

Dergi ilk yayınlan tarihinden bu güne kadar tasarımını bir çok kez değiştirerek beta yayını yaptı. Ekim 2006′ dan itibaren beta yayın sürecini tamamlayan dergi bugünkü görünümüne kavuştu. Her geçen gün içerik kalitesini arttıran dergi, okuyucularının özgün çalışmalarına da yer vererek bilgi paylaşımına katkıda bulunuyor.

Gün geçtikçe bedava olarak ulaşabileceğimiz ve bizlere içerik sağlayan yeni yeni e-dergilerin çıkıyor olması ne güzel. İster bilgisayar ister magazin e-dergisi olsun, “e-” olunca başka bir güzel 🙂 Haftalık yayın yapan dergiye www.pdfdergi.com adresinden ulaşabilirsiniz.