Google Analytics Tekrar Kayıt Alıyor

Google Analytics’den geçen ay bahsetmiştik. Detayları görmek için bağlantıya tıklayalım. Kısa bir tanımla google analytics, web sayfalarınız için inanılmaz derecede detaylı istatistikler çıkarıyor. Kullanımı ise bedava. Fakat servis açıldıktan bir süre sonra kullanıcı kaydı almayı kapattı. Anlaşılan çok talep olmuştu. Yeni kayıtlarda “Epostanızı bıraktığınız taktirde yeni kayıtlar başlayınca size haber vereceğiz” tarzında bir ekran sizleri karşılıyordu. Şu vakit itibariyle Google Analytics kayıtları tekrar açıldı. Tabi biraz farklı olarak 🙂

Google Analytics Tekrar Kayıt Alıyor

Fark ise kayıtların davetiye ile olması. Yani aYYas yorumunda haklı çıktı 🙂 Yeni kayıtlar artık onaylı yani davetiyeniz olması gerekiyor. Fakat davetiyeniz yoksa bile kendinize bir davetiye yollayabiliyorsunuz(sanırım bu şekilde :?). Aaa ne kadar saçma, madem davetiyeli niye kendimize davetiye yollayabiliyoruz diyeceksiniz 🙂 Sanırım geçici olarak böyle bir özellik sunulmuş. Tahminime göre yakın zamanda kendimize davetiye yollama özelliği ortadan kalkacaktır. Neyse girin analytics’e ve hazırda bekleyen oturumunuz açın. Eğer kaydınız yoksa kayıt olun önce. Sonra sizleri davetiye ekranı karşılayacak. Alt kutudaki Name (ismizi yazın) , Email (davetiyenin geleceği kendi postanız) kutularını doldurun ve size yollanacak olan davetiyeyi bekleyin. Gerisi size kalmış.

Not: Eğer PcNET Aralık 2005 sayısını aldıysanız Google Analytics kaydı ve kullanımı hakkında anlatmış olduğum detaylı bir yazıdan faydalanabilirsiniz.