Gillette Fusion Power Phenom

Gillette Fusion Power Phenom için başlatılan Fenomen Blogger projesinden haberdar olmayanınız yoktur. Proje kapsamında ülkemizin en popüler ilk 150 blogcusuna Gillette Fusion Power tıraş seti yollandı. Sonrasında ise 23 Ekim, saat 12:00’a kadar bu bıçak ile yaşadıkları tıraş deneyimini yazmaları istendi.

Gillette Fusion Power Phenom

Aslında jilet ile tıraş olmayı pek sevmiyorum. Bu nedenle makine ile tıraş olup kirli sakal bırakmayı yeğliyorum. Ancak jilet ile tıraş olduğum ya da olmak zorunda kaldığım (sinek kaydı) günlerde ise yine Gillette marka Mach3 tıraş bıçağını tercih ediyorum. Bu nedenle 5 bıçaklı + halk tabiri ile kıpraşımlı yeni Fusion Power Phenom modelinin farkını kullanmadan anlamak zor oldu.

Haydi sinek kaydı olalım

Öncelikle yüzümü ılık suyla bir güzel yıkadım. Sonrasında set içerisinden çıkan tıraş jelinden bir miktar yüzüme sürdüm. Öncesinde farklı bir markanın tıraş köpüğünü kullanıyordum. Ancak kesin olarak söyleyebilirim ki, Gillette Fusion Tıraş Jeli çok daha etkili. Sakallarım 3 ile 5 mm arasında değişiyordu. (biri “ohaa” mı dedi?) Belki daha da uzunları da vardı. Düşünün yani 🙂 Tıraş oldum bitti, yüzüm sinek kaydı oldu, ancak jelin kayganlığı belirgin olarak yüzümde duruyordu. Köpük ise birkaç jilet geçişinden sonra kayboluyordu.

İlk denemeyi bıyık bölümünde yaptım. Bıyıklarımın bir kısmını Mach3 bıçağımla aldım ve yer yer tüylerimde çekme hissi oluştu. Ki bu kadar uzun tüyler için normal bir şey. Sonrasında ise Fusion Power Phenom ile bir miktar daha tüy kestim. Ancak değişen olmadı. Yine hafiften tüy çekme hissi vardı. Bıyık bölümünün geri kalanını bıçağın titreşimini başlatarak devam ettim. İşte dedim bu titreşimin farkı. Kesme esnasında uzun tüylerde oluşan çekme hissi minimuma, hatta hissetmeme durumuna indi.

Yüzümün geri kalanını titreşim ile tıraş etmeye devam ettim. Hem tıraş oluyor, hem de yüzünüze masaj uyguluyor gibisiniz. Son olarak ise aşağıdan yukarı doğru geçtim tüylerin üzerinden. Ve sonunda kuş tüyü yastık gibi yumuşacık oldu suratım 😀

Titreşimin bir diğer faydası ise jiletlerin arasında biriken tüyleri, bıçağı su altında sallayarak gitmesine uğraştırmıyor fazla. Bıçak titrediği için, zaten tüyler daha seri olarak suyla birlikte yol alıyor.

Bıçaklı alt yüzeyin turuncu bölgesinde tüylerin birikmesi ve girintili yüzey arasına sıkışması ise, sanırım şu an için tek eksisi oluyor bıçağın. Bunun dışında ise epey su banyosu yaptırdım ancak kol üzerinde bulunan ve pilin değişimini sağlayan açılır kapaktan içeri su kaçmadı.

Aslında çok fantezi bir durum ya bu titreşim olayı. İnsanın aklına acayip acayip şeyler geliyor. Makinenin başlığını çıkarınca geriye titreyen bir çubuk kalıyor, ki muzur arkadaşların kahkahalarını duyar gibi oluyorum. Ancak birçoğumuz gününü klavye başında geçiriyor. Birkaç dakikalığına titreşim durumunda makineyi elinizi fazla sıkmadan içerisinde tutarsanız, avuç içerisinde birçok noktaya masaj uygulayabilirsiniz 😉

En fenomen sloganlar 🙂

Hani Fenomen demişken, aklıma tuhaf tuhaf fenomen sloganlar geldi :D. Paylaşmadan edemeyeceğim, bakalım hoşunuza gidecek mi?

  1. Uzaylılar için üzgünüm, çünkü hepsi köseler ve Gillette Fusion Power Phenom’u kullanmanın zevkini yaşayamayacaklar.
  2. Güneşin batıdan doğması gibi olağanüstü bir fenomen sayılmalıdır Gillette Fusion Power Phenom’un 5 bıçak mucizesi.
  3. Mach3 çıktıktan sonra birçok benzer bıçak üretilmişti ve bu benzerlerine bile asıl fenomen olan Mach3 adıyla hitap edilmişti. Ancak hepsi benzerleriydi ama halkın dilinde fenomenin markası kalmıştı. İşte yeni bir fenomen doğdu, bu kez Gillette Fusion Power Phenom adı.
  4. Gillette Fusion Power Phenom’un bıçakları o kadar keskin ve uzun ömürlü ki, bilimin dahi açıklayamadığı en büyük fenomenlerden olan Koca Ayak’ın tüm tüylerini alarak kıllı yüzünü aydınlatabilir.

Biraz da gülelim

Hazır tıraş olmak demişken, ufak bir fıkra 🙂

Evli adama sevgilisi durmadan sakalını kesmesi için baskı yapar. Adam yalvarır :
– Başka şey iste sevgilim. Karım sakalıma bayılıyor. Beni öldürür vallahi.
Sevgilisi o kadar ısrar eder, o kadar dırdır yapar ki adam dayanamaz gider
kestirir sakallarını. Sevgilisinin yatakta teşekkürü müthiş olur. Adam gece yarısı
eve döner, uyumakta olan karısının yanına sessizce uzanmaya çalışırken kadın
uyanır ve karanlıkta elini uzatır. Kocasının yanağını okşar ve uyku sersemi
mırıldanır :
– Özcan, sevgilim. Bu saatte burada ne isin var? Kocam nerdeyse gelir,
biliyorsun.