Gene pasta felaketi, yılbaşıymış doğumgünüymüş farketmiyor!

Nedir bu anlamış değilim. Diyeceğim bizim buradakiler pasta yapmayı bilmiyor, ama haklarını yiyeceğim o becerikli ustaların. Ama ne bileyim 🙂 Bu sabah haberlerde duydum gene. Ereğli ‘de bir grup öğrenci, arkadaşlarının doğumgününü kutlamak için pasta alıyorlar ve hep beraber yiyorlar. Sonundaysa karın ağrıları, bunaltılar. Doğru hastaneye gönderiliyor hepsi. Bir de ne çıksın, zehirlenmişler.

Böyle bir olay, yılbaşlarının tekinde yaşanmıştı Zonguldak merkezde. Sanırım geçen seneydi. İsmini vermeyeyim pastanenin. Fakat Zonguldak merkezde en bilindik 2-3 pastaneden biridir. Elemanlar pasta yapıyorlar bir dünya tabi, yılbaşı gecesi için. Üniversite öğrencisinden tutun da memur , işçisine kadar çeşitli kesime pasta satılıyor. Yeni yılın daha ilk dakikaları patlak veriyor. Hastanelere bir akın başlıyor arka arkaya. Neymiş problem? Gene aynı.. Pastadan zehirlenme. Hayli bir öğrenci zehirleniyor.
İşin en ilginç tarafı ise, sonraki gün çöpe atılan bozuk pastalar, olaydan habersiz olan bir kaç grup çingen tarafından mideye indiriliyor.. Ve sonrasında onlar da hastanelik 🙂

Sabahki haberi dinlerken işte üstte anlattığım yılbaşı gecesini hatırladım. Allaha şükür o gece biz de bir problem olmadı. Çünkü biz farklı bir pastaneden alırız her bişeyi. Halbuki bizim memlekette çok güzeldir pastalar , simitler, çörekler.. Bizim ustalar hünerliler bu konuda.