Gel tatil gel…

Gel tatil gel… Yoruldum, sıkıldım artık. Yarın 2, sonraki gün 1 adet sınavım var. Sonrasında ya umutlu ve mutlu ya da umutsuz ve üzgün olarak bir süreliğine özgürlüğe kavuşacağım. Pazar sabahı bizimkileri yazlığa yolladım, kaldım bir başıma ve sınavlara çalışıyorum. Sınavlar çıksın aradan en erken 10’u 11’i gibi ben de tatile çıkacağım 🙂

Yok yok üzülmeyin 😀 Tatile gitmeden önce kalan 3-5 günü de çalışarak geçireceğim. Hayli bir döküman hazırlayacağım ve ben yokken yalnızlık çekmeyeceksiniz 😀 Site otomatik olarak hergün birini yayınlayacak inşallah.

Gitmeden önce nasip olursa hayli bir wordpress eklentisine de boğmayı düşünüyorum sizleri. Bunlardan ilki uzun süredir beklenen wordpress&smf evliliği. Hatırlayacağınız üzere son olarak, son başlık & mesajları görüntületme fonksiyonları yazmıştım. Fakat smf ve wordpress’in veritabanı karakter setleri farklı olunca Türkçe karakterlerde problem yaşamıştık.. Az önce onu da halletmiş oldum ve Türkçe karakterlerde sıkıntı yaşamayacağız umarım.

Ve tabi gitmeden yeni temayı yayınlamayı ve reklam almaya geçmeyi düşünüyorum. Yeni temada açıkçası biraz iddaalıyım 😀 Başta Ajax kullanmam diyordum ama sonra vazgeçtim ve kimi yerleri Ajax ile tekrar dizayn ettim. Nereler mi? Arama alanı, yorum yollama, yorum görüntüleme, yorum yazma alanını görüntüleme, geri izleme gönderenleri görüntüleme, ping gönderenleri görüntüleme gibi.

Yazı Seçenekleri

İşte üstte gördükleriniz yazı seçenekleri oluyor ve herhangi birini görüntülemek için tekrar tüm sayfanın yüklenmesini beklemiyorsunuz. Ayrıca ping ve geri izleme yollayanları yorumlardan ayırdım ve daha ayırt edici oldu gibi. Ara sıra çevirisini yaptığım ingilizce tema dil dosya ile de yabancı arkadaşlarımız zorluk çekmeyecekler. Böylelikle site ingilizceye alındığı anda yukarıdaki tüm alanlar da dahil olmak üzere tema üzerindeki tüm metinler ingilizceye dönecek. 🙂 hımm şimdiden söyleyeyim bu temayı paylaşmayacağım, sitem için tek olsun istiyorum 🙂

Neyse ben çalışmaya gider, görüşürüz tekrar 😉