Favori Simgesiz Site Çiçeksiz Bahçeye Benzer

Nasıl başlık ama 😀 Evet favori simgesiz site çiçeksiz bahçeye benzer bence. Peki nedir favori simgesi. Herhangi bir siteyi sık kullanılanlar listenize eklediğinizde onun yanında görüntülenecek olan simgedir. Internet Explorer 6 üstünde olmasada , firefox, opera gibi tarayıcılarda bu simge, site adresini yazdığınız kutunun başında da ayrıca görüntülenir.

Hele düşünün, bir ziyaretçi sitenizi ekledi sık kullanılanlarına, ve diğer sitelerin favori simgesi yok! O zaman kıyaksınız işte, çünkü favori simgeniz dikkat çekeceği için siteniz göze batacaktır 😉

Ok sanırım önemini iyi kötü anladık. Hadi o zaman 10 sn içerisinde sizin de bir favori simgeniz olsun. Evet evet 10sn sadece.

Öncelikle gerekli araç ve gereçler:
Internet bağlantısı, favori simgesi olarak çevirmek istediğiniz gif, jpg, png, veya bmp formatında ve 150kb altında olan bir resim/simge ve bu kadar.

Pişirelim
Tüm malzemelerimiz hazırsa http://tools.dynamicdrive.com/favicon/ sitesini görüntüleyelim. Chose düğmesine basarak, favori simgesi olarak çevirmeyi düşündüğümüz resmi bilgisayarımızdan seçelim. Sonrasında Optional menüsü altından favori simgesi boyutunu seçelim. (Benim tercihim daima 48×48 olmuştur 😛 ) Ve fırını kapatıp Create Icon düğmesine basalım. Az birşey bekleyin pişsin 😛 Sonra yollamış olduğunuz resmin, masaüstü ve adres çubuğu simgesi şeklinde görüntüleyen resimler gösterilecek sizlere. Bu resimler sayfa içerisindeki bir çerçeve içerisindeler. O çerçevenin kaydırma çubuklarını aşağı çekin ve Download Favicon düğmesini göreceksiniz. Basın hemen ona ve gelen simgeyi kaydedin bilgisayarınıza. Nasıl? iyi pişti di mi?

Yiyelim
Kimseye ikram etmeden önce kendimiz yiyeceğiz. İndirdiğiniz simgeyi sitenizin giriş dizinine yükleyin. Sonra sayfanızın ,

[code][/code]

etiketinin hemen üstüne,

[code][/code]

kodunu ekleyin. İşte şimdi sizin bahçede yeşillenmeye başlayacak 😛