Farklı bir flash oyun sitesi: Oyunazor.com

Bu haftaya sponsorlarımızdan Oyunazor ile başlıyoruz. Oyunazor bir başka flash oyun sitesi ve diğer tüm flash oyun siteleri gibi, en çok tercih edilen flash oyunlara sitede yer verilmiş. Kullanılabilirlik olarak Oyunazor sitesi rakiplerinin biraz gerisinde diyebiliriz. Ancak sitenin tasarımı ise basit ve güzel.

Farklı bir flash oyun sitesi: Oyunazor.com

Oyunazor.com web sitesi flash oyunların yer aldığı bir oyun sitesi ve her oyun sitesinde olduğu gibi birçok farklı oyun kategorisi yer alıyor. Ancak bu sektörün öncü sitelerine yetişebilmesi için biraz daha yenilik gerektiriyor.

Farklı bir flash oyun sitesi: Oyunazor.com

Tarayıcı uyumu

Sitenin tarayıcılar ile biraz sıkıntısı var gibi. Ana sayfa ve alt sayfalarda bir takım W3C uyum hataları mevcut. Internet explorer 6 ve 7 ile de ana sayfanın altındaki popüler etiketler biraz sıkıntı çıkarıyor. Benzer sıkıntılar bazı alt sayfalarda da kendini gösteriyor. Yani tema tekrar gözden geçirilmeli ve tüm tarayıcılara en yakın uyum sağlanmalı.

Farklı bir flash oyun sitesi: Oyunazor.com - Tarayıcı uyumu

Değerlendirme yazımızın hemen ardından site yetkilileri popüler etiketler hatasını düzeltmiş bulunuyorlar 😉

Oyun açıklamaları nerede?

Birkaç oyuna baktım ama nedense hiçbir açıklama bulamadım. Yani bu tarz oyun sitelerinin ziyaretçileri çoğunlukla ufak yaştaki arkadaşlarımız oluyor. Ve eminim oyunun, klavyenin hangi düğmeleri ile kontrol edildiğini merak edeceklerdir.

Örneğin ameliyat oyunları kategorisine girdim ve rastgele bir oyun seçtim. Ama oyunun oynama ekranında değil, bir önceki giriş sayfasında oyun hakkında açıklama verilmiş. Ancak yine de kontroller üzerine bir ifade yer almıyor.

Favori oyunlar listesi

Ziyaretçiler favori oyunlarını ayırt edebilseler keşke. Böylece en sık oynadıkları oyunlar için tekrar tekrar site içerisinde arama yapmaları gerekmeyecektir.

Tam ekran oyun oynamak

Oyun sitelerinde bir standart haline gelen, tam ekran oyun oynama seçeneği yer almıyor. İhtiyaç duyanlar illa ki olacaktır 😉

Hoş bir sürpriz, gece teması

Oyunazor geceleri güzel bir sürpriz yapıyor ve alttaki stil ile ziyaretçilerini karşılıyor 😉

Farklı bir flash oyun sitesi: Oyunazor.com - Gece Teması

Son olarak

Bence bu belirttiklerime göz atılsa site çok daha güzel olacaktır. Çünkü mevcut hali dizayn açısından gerçekten güzel. Ama biraz daha geliştirilirse en güzel oyunlar için ziyaret edilen adresler arasında yerini alacaktır.