DoFollow Trackbacks WordPress Eklentisi

Ülkemizdeki arkadaşlarında WordPress eklentileri geliştirdiklerini görmek ne kadar güzel birşey. Bu da onlardan biri işte 🙂 Eklentinin özelliği sizin wordpress sayfalarınıza kendi sitelerinde yer verip size tracback yollayan sitelerin değer kazanmasını hedeflemekmiş.

DoFollow Tracback eklentisini yükledikten sonra sitenizde bırakılmış olan bütün trackbacklerin linklerindeki rel=”external nofollow” kısmı rel=”external” olarak değiştirilecektir.

Mesala bu haberi kendi sitenizde haber olarak link verirseniz, burada yayınlanacak olan trackbackiniz (geri izleme) size Google’da backlink olarak dönecektir ve page rank değeriniz artacaktır. Yapmanız gereken DoFollow Trackbacks dosyasını indirdikten sonra uzantısını .phps’den .php’ye çevirdikten sonra wordpress plugin klasörünüze yüklemek. Daha sonra admin panelinden eklentiyi etkinleştirdiğinizde, dofollow trackbacks eklentisi sitenizdeki bütün trackbackleri otomatik olarak rel=”external” formatına çevirecek.

Eklentiyi http://www.turkhitbox.com sitesi hazırlamış ve açıklamaları oradan alarak yayınlıyorum sizlere. Eklentiyi buradan indirebilir ve buradaki sayfasında sorularınızı ve yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Olurda geçici olarak eklentiyi indiremezseniz, kendisinin 1.0 sürümünü buraya da yüklüyorum 😉