Dijital fotoğraf makinelerini karşılaştırmak için güzel bir yer

Dijital fotoğraf makinesi mi almayı düşünüyorsunuz benim gibi? Aslında ben düşünmüyorum, karar verdim 😀 Ama düşünüyorsanız, güzel bir web sitesi buldum. Birçok model arasından seçeceğiniz 2 modeli karşılaştırabiliyorsunuz. Karşılaştırma sadece teknik veriler ile sınırlı değil. Çektikleri fotoğrafları da görebiliyorsunuz.

Dijital fotoğraf makinesi, makinaları görüntü karşılaştır, karşılaştırma, kıyaslama

Dijital fotoğraf makinesi seçmek gerçekten çok zor. Ki piyasada onlarca makine var. Seçim yapmak için işten anlayanlardan fikir edinmek, incelemeleri okumak gerekiyor. En son birkaç modele karar kılıyorsunuz. Bu kez seçmiş olduğunuz modeller arasında eleme yapmanız gerekiyor. İşte burası en zoru 🙂

Eğer karar verdiğiniz birkaç dijital fotoğraf makinesi varsa, her birini bir diğeri ile karşılaştırarak eleme yapabilirsiniz. Karşılaştırma sadece teknik verilerden oluşmuyor. Bunlar arasındaki elemeyi, makineler ile zoom kullanılarak, flash kullanarak/kullanmadan, yakın v.b. çekim yöntemleri ile elde edilmiş görüntüleri karşılaştırarak yapabilirsiniz.

Digitalversus

Digitalversus sitesinin Product face-offs servisi bu işe yarıyor. Ayrıca sadece dijital fotoğraf makinesi değil, video kamera, ekran kartı, fan, yazıcı, işlemci, projeksiyon cihazı, monitör, televizyon ve web kamerası modelleri arasında da karşılaştırmalar yapabiliyorsunuz.

Bizim amacımız dijital fotoğraf makinelerini karşılaştırmak. O nedenle;

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1

adresini ziyaret ediyoruz. Step 1 ile 1. dijital fotoğraf makinesinin markasını, Step 2 ile de bu markaya ait modeli seçiyoruz. Aynı işlemi sağ taraftaki Step 2 ve 3 için de uyguluyoruz.

Step 3 ile de bu dijital fotoğraf makineleri ile çekilen poz bilgileri yer alıyor. Listeden tek tek seçerek, görüntüleri görebilirsiniz.

İşte bir örnek;

Dijital fotoğraf makinelerini karşılaştırmak için güzel bir yer