Çevrimiçi web formları hazırlayın

Ajax’ın ardından bu tarz çevrimiçi işlem gerçekleştiren sitelerin sayısında büyük artış oldu. Bu seferki sitemiz de bunlarla aynı altyapıya sahip. İşlev olaraksa web formaları hazırlamanızda yardımcı oluyor. Eğer siz de en azından iletişim, üyelik ve benzeri tarzdaki formları hazırlamak için herhangi bir web editörü bulamadığınızda bu siteye başvurabilirsiniz.

Sitemiz http://www.jotform.com Siteye girer girmez sizi bir form karşılıyor. Formdaki öğeleri üstlerine tıklayarak düzenleyebiliyorsunuz. İlgili seçenekler sağ tarafta beliriyor ve seçeneklere tıkladığınızda ise düzenleme yapabiliyorsunuz.

Form üzerine ekleyebileceğiniz öğeler ise sağ üst taraftaki blokta listeleniyor. Öğelerden herhangi birinin forma yerleştirmek için yapmanız gereken tek şey, kendisini blok içerisinden çekip form üstüne bırakmak 🙂

Hazırlamış olduğunuz formun kaynak kodlarını üstteki menüde yer alan <> simgesine tıklayarak görebiliyorsunuz. Eğer siteye üye olursanız, ki üyelik bedava, hazırlamış olduğunuz formları kendi hesabınız altında saklayabiliyorsunuz.