Blogger.com da Engellendi :)

Blog yazmak isteyenlere bedava hizmet veren blogger.com da engellenmiş durumda 🙂 Böylece blogger üzerinde birçok yazısı ve girdisi olanların tüm emekleri boşa gitmiş oluyor 🙂

Blogger.com da Engellendi 🙂

Dünyanın en popüler blog servisi olan blogger.com ‘ da engellendi. Bilmeyenler için şöyle açıklayalım:

blogger.com adresine gidiyor ve kayıt olarak her gün yazı girişi yapabileceğiniz ve karşılığında hiçbir ücret ödemeyeceğiniz bir blog sayfanız oluyordu. Adresiniz ise xxx.blogspot.com şeklinde oluyordu.

Blogger.com da Engellendi :)

Durum böyle olunca binlerce üyeye ulaştı blogger.com adresi. Düşünün ki, sizin de o sitede bir hesabınız var ve bedava olarak yazıyorsunuz. Adresiniz ise dmry.blogspot.com olsun. Yüzlerce yazı yazdınız ve ciddi takipçileriniz oluştu. Ama gün geldi, yine bu servis üzerinden hizmet alan ve yayın yapan farklı bir blog üzerinde ülkemize ya da ilkelerimize hakaret dolu sözler yayınlandı. Durum böyle olunca blogger.com yetkilileri kabahatli bulundu ve blogger.com ile birlikte altında yayın yapan tüm blog sitelerine erişim kapatıldı. Buna dmry.blogspot.com siteniz de dahil 🙂

Pire için yorganı yakmak olmaz mı?

Durum bu şekilde mi ilerledi, bilmiyoruz tabi. Ancak bana sorarsanız böyle olmuştur. Ki daha önce birçok kez örneğini gördük. En son ise sorgusuz sualsiz izlesene.com yayını durdurulmuştu.

Hakaret barındıran alt blog sitesini kapattırmak yerine, tüm siteyi engelletiyorsun. Ama kendi milletinin de tüm emeğini boşa sayıyor, internet özgürlüklerini kısıtlıyorsun 🙂 İnanın gülüp geçiyorum.

Bu olaya en güzel ve güncel örnek ise şu sıralar adı bolca geçen Fenomen Blogger projesi olsa gerek. Bundan böyle projenin sayfası olan http://fenomenblogger.blogspot.com/ adresine erişilemeyecek.

İlginç değil mi?

Fazla konuşmayacağım 🙂

Bir yanda Atatürk’e hakaret edildiği gerekçesiyle web siteleri engelleniyor, diğer yanda ise AB uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldırılacak olması halk tarafından tüm hızıyla protesto ediliyor. Aslında web siteleri bir yana dursun, engellenmesi gereken daha önemli şeyler yok mu sizce 🙂 İlginç değil mi?