Blog alemi karıştı desene :)

Hep ukala, anlamsız, paylaşım içermeyen yazılarımdan sıkılmış olmalısınız 🙂 O zaman gelin delikanlı gibi yazalım ve merak edilenleri ve gizli-saklı kalanları konuşalım. Eminim sizin gözünüzde bu yazı, daha paylaşımcı ve faydalı olarak kalacaktır..

Ben, ben değilmişim

Bu zamana kadar hep ukalaca, paylaşım amacı gütmeden yazmışım da haberim olmamış 🙂 Hep insanlardan yardım almışım ama onlara hiç yardım etmemişim. Ben ne kadar utanılacak şeyler yapmışım öyle 🙂 Meğerse ben, ben değilmişim..

Türkiye Blog Konferansı’ymış başlıklı yazı yine birilerinin canını sıktı anlaşılan. Doğru söyledik ya, ukalalık oldu tabi 🙂 Orada,

Türkiye Blog Konferansı değil, Türkiye Blog ile Pazarlama Konferansı bence o

dememe karşın, beni kıskançlık ile suçladılar. Neymiş, ben neden davet edilmemişim? Çok güldüm hakket 🙂 Halbuki ben Hamdi ve Nahnu‘dan yana kullanmıştım tercihimi.

keşke bu kadar çok iş bilen adam biraz da açık yürekli olsa ve gelseydi canım bir zahmet benim yazımı ve tevazumu da oku.
ben olduğum gibi hakan başta bana link verdi ne oldu neden kaldırdı bilinmez aramız iyi
ee zamanında ona reklam anlaşması yaptım da ondan yani herkes benim gibi almadan verse inan bana
o değerli kod bilen insanlar da çağrılırdı
olay bunlar değil 4 5 e kadar ben tüm dostlarımı ziyaret ediyorsam asla onları ihmal etmiyorsam
olay bu bence canım

kimseye kırılmadım olacak daha da olacak ama orada şu laf gecti
siz paykaşımcısınız diğerleri gibi ukala değilsiniz bu değilmidir amaç
blogcular oku ***** olay netciler okutmak zaten

umarım ne demek istediğimi anladın lafım sana değil sevgiler canım

demiş birileri benim hakkımda 🙂 ***** alanda e-postayı alan arkadaşın ismi vardı ama isimlere gerek yok burada.

Ben link vermişim ve sonra hiçbir şey demeden kaldırmışım. Tuhaf, halbuki öncesinde Site temizliği 1 – Önerdiğim adresler başlığında zaten izah ettim niye kaldırdığımı. Ve sonrasında ise bu sözleri belirten arkadaş,

sende varsın bağlantılarımda bu yüzden bak buna canım

başlıklı bir e-posta yolladı ve tam olarak Cmt 29.09.2007 18:03 tarihinde. Başlıktan anladığımız üzere, zaten linkleri kaldırma sebebini belirttiğim yazımı okumuş 🙂 Ancak yazının en başındaki postasında bilmiyorum demiş. Ve sanırım bağlantısını ekleme sebebini de, kendisinin reklam anlaşmasına aracı olduğu için belirtmiş. Evet haklıdır. Kendisi bir firma ile reklam anlaşmasında aracı olmuştur. Ancak dmry.net üzerinden kendisine link verilme sebebi, reklam anlaşmasından çok daha önce Per 17.05.2007 12:44 tarihinde bana yazmış olduğu,

niye önerdiğin adreslerde ben yokum ağlarım bak şimdi :)))

e-postası üzerinedir. Sonrasında ben kendisinin sitesini incelemiş, ve beğenmiş olduğum için kendi sitemde link vermiştim. Tabi bundan önce birkaç tane daha e-posta görüşmemiz olmuştu.

Reklam anlaşması için e-postası ise Çar 20.06.2007 11:53 tarihinde,

Selam canım bana mailimden ulaşırmısın hemen reklam için görüşelim seninle ok

olarak gelmişti 🙂

İnsanlardan yardım almışım ama onlara hiç yardım etmemişim

İlgili arkadaşımız böyle demiş benim için 🙂 Hep kendime müslüman olmuşum yani. Evet kendisinin de bana farklı konularda yardımı olmuştur. Ancak Pzt 09.07.2007 08:23 tarihinde

Hakancım selam sana anlamadığım bir soru sorsam sidebar widgets firefoxda sola dayalı hepsi muntazam alt resim en alta in yine

**ekran görüntüsü**

exlorerda kafasına göre takılıyor bak alta bir kısmı farklı bir kısmı farklı neden olur sence bu?

**ekran görüntüsü**

e-postası gelmişti. Bu probleminizi ve hatta Google Adsense kodlarınındaki center etiketini kapatmamış olmanızdan dolayı meydana gelen hatanızı da çözdüğümü çok iyi hatırlıyorum. Ayrıca yazının daha fazla uzamaması için yolladığınız ve yanıtladığım e-posta ve msn messenger tabanlı sorularınızı da eklemiyorum.

Bakınız Cum 03.08.2007 00:43 tarihinde bir e-posta daha gelmiş. Bir blog sitesinde benim ve bir arkadaşımın blogu ile birlikte kendi sitesinin de adı geçmiş ve alttaki satırları yollamış bana.

Sizinle aynı yazıda olmak beni gururlandırdı 🙂 ***link***

***link*** kısmı vermiyorum. Yoksa bu arkadaşımızın kimliği meydana çıkar 🙂

Buradan çıkaracağımız sonuç, demek ki arkadaş her yaptığı iyilik karşılığı bir iyilik bekliyor 🙂 Ve kendisine yapılan iyilikleri görmezden geliyor.

Kimseye kırılmamış

Bu cümleleri bana yazmak yerine, bir başka arkadaşıma yazması beni çok şaşırttı. Ve senin değil, kimlerin sana kırıldığı çok önemli 🙂

Bu sözlerini de beraberinde sözlerime ekleyerek sitesindeki ilgili bir başlık altına yorum yapmıştım. Ama gördümki kabul bile etmedi 🙂 Yani kendi sözlerinin bile arkasında duramıyor anlaşılan..

Yardıma ihtiyacın var

Gördümki yardıma ihtiyacın var. Çünkü


WordPress veritabanı hatası: [Duplicate entry '1194539952-guest_Hakan-88.228.190.50-Mozilla/5.0 (Windows; U; Wi' for key 1]
INSERT INTO wp_useronline VALUES ('1194539952', '0', 'guest_Hakan', 'Hakan', 'Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.9) Gecko/20071025 Firefox/2.0.0.9', '******', '*****', '****', 'guest', '****')

hatası veriyor siten 🙂 Yine kimliğini açığa çıkaracak yerleri * ile doldurdum.

Sonuç olarak

Bilin bakalım bu kişi kim? 😀 Şaka bir yana, lütfen arkasında durabilecek sözler söyleyin. Ve her birinin bir aslı olsun. Sözlerinizin asılsız oluşu, şahsıma yolladığınız e-postalarda gizli zaten 🙂 Açıkçası sizden beklemezdim..

Peki ben bunları kendisinin e-posta adresine neden yollamıyorum? O, benim hakkındaki görüşlerini bana bile yollama gereği duymamış. Ben neden ona yollayım ki?

Yorum yapacaksanız, bu kişiyi tahmin bile etseniz, söylemenizi istemiyorum. Doğru ya da yanlış tüm tahmin içeren yorumlarda kişi adını * ile değiştireceğimi unutmayın. Çünkü bunları yazan arkadaşımız, bu sözlerinin açığa çıkmasından korkuyor olacak ki, sitesinde yazdığım yorumu bile onaylayamadı. O nedenle adı bende kalsın ve benden son bir iyilik olsun ona.

Ve unutmadan, benzer emelleriniz için lütfen bir daha dmry.net’i kullanmaya kalkmayınız ve insanların size olan güvenini kaybettirmeyiniz.