Bir Farklı Oyun Sitesi: Muratoyun.com

Bu hafta farklı bir oyun sitesini daha tanıtacağım size. Adı Murat Oyun ve onlarca farklı kategorideki oyunları siz oyun severlere sunuyor.

Bir Farklı Oyun Sitesi: Muratoyun.com

Murat Oyun, ismini sahibinden alan bir oyun sitesidir. Birçok farklı kategoride oyunlar yer almaktadır.

Sitenin yerleşimi basit bir arayüz ile karşılıyor bizi. En üstte siteye yeni eklenen oyunları bulabiliyoruz. Hemen altında editörün seçtikleri, ve sonrasında popüler ve rastgele oyunlar ile devam ediyor. Hemen sol tarafta ise tüm oyun kategorileri yer alıyor.

Herhangi bir kategoriyi altına girdiğinizde, kategori bloğu ortadan kalkıyor ve çok daha fazla oyun ekranda yer alıyor. Böylece uzun uzun sayfa numaraları ortadan kalkıyor.

murat oyun

Herhangi bir oyun üzerine tıkladığınızda, öncelikle oyunun tanıtım sayfası açılıyor. Rastgele bakayım dedikten sonra kız oyunları kategorisine tıkladım. Ortalarda yer alan ve aslında adı dikkatimi çeken “2009 Almanya Güzeli” oyununa tıkladım.

kız oyunları

Üstteki gibi bir ekran sizi karşılayacaktır. Aslında “oyun hakkında” bilgisinin pek anlaşılır olduğunu söyleyemem. Buraya biraz daha dikkat edilmesi gerekecektir.

Tabi rastgele girdiğim kız oyunları kategorisinden geri döndüm ve aslında daha çok ilgimi çekecek olan araba oyunları kategorisine tıkladım. “Zombileri Ezen Canavar Kamyon” adlı oyun baya ilgimi çekti. Oyunun kendi sayfasına vardığınızda ise alttaki arayüz sizleri karşılayacaktır.

araba oyunları

Burada oyun oynamak dışında, baktınız oyunu beğendiniz, facebook, twitter ile duyurabilir, ya da e-posta yoluyla arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. “Oyunu İndir” bağlantısı da yer alıyor. Ancak tabi buraya tıkladığınızda oyun dosyalarını değil, sadece oyuna erişebileceğiniz kısayol bağlantı dosyasını indiriyorsunuz. Böylece her seferinde bu oyunu oynamak için web sitesi üzerinde gezinmenize gerek kalmıyor. Kısa yol dosyasına tıklıyorsunuz ve direkt oyunu oynama adresi açılıyor.

Murat Oyun, genel olarak baktığınızda birçok oyun sitesi ile benzer özellikler gösteriyor. Diğer oyun sitelerinden farklı olmasına adına, ekleyecekleri yeni oyunlar, dikkat çekici ve yeni olması gerekecektir.