123 Oyun ile Kral Oyunlar Oynayın

Her daim olduğu gibi yine oyun siteleri popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Bunlardan biri de 123oyun.com, ve oyun severlere daha kaliteli hizmet vermek için yayın hayatına devam ediyor. Uzun bir süredir yazamıyordum. 123 Oyunun tanıtımı ile bu suskunluğu bozmuş olalım.

123 Oyun ile Kral Oyunlar Oynayın

Giriş kısmında da bahsettiğim üzere 123 Oyun, 2007 yılından beri birçok farklı kategoride siz oyun severlere hizmet veriyor. Her geçen gün ise oyun sayısını arttırmaya devam ediyor. Flash oyunlar benim işim demeyin, emin olun her yaştan insan için oyunlar mevcut.

123 Oyun

Aslında sitenin kullanımı çok kolay çünkü klasik bir arayüzü bulunuyor. Tüm kategorilerin solda toplandığı sitenin, sağ tarafında oyunlara yer veriliyor. Yeni ve popüler oyunlara ise sayfanın en altından ya da direkt üst kısımındaki navigasyon menüsünden ulaşılabiliyor.

Her yaş için oyun mevcut

Evet evet, her yaş için oyun bulunuyor sitede. Örnek vermek gerekirse benim için 3D oyunlar kategorisi daha ön planda. Çünkü hem görsel hem de efekt olarak daha çok ilgi çekiyor ve kendini sevdiriyor. Bu kategorideki “3D Sokak Yarışı” oyunu ilgimi çekti. Tabi bu tarz oyunları her zaman oynayabilmek sadece Flash Player ile yeterli olmuyor. Bazen de oyun firmalarının kendi codec yazılımlarını tarayıcı eklentisi olarak kurmanız gerekebiliyor.

[imagecaption src=”https://www.dmry.net/site/wp-content/uploads/2014/05/123oyun_com_3d_sokak.jpg” alt=”3D Sokak Yarışı” caption=”Bazı oyunlar özel codec gerektiriyor ancak yine kurmanıza değecektir” url=”” width=”600″ height=”387″][/imagecaption]

Hızlıca bir bakış

Hızlıca bir bakış atalım oyun sayfasına. Hep merak etmişimdir Ameliyat Oyunları nasıldır diye. Hazır yer vermişken hemen bir beyin ameliyatı oyunu açtım ve biraz inceledim 🙂

Oluşturulan HTML içerikteki oyunlardan herhangi birine tıkladığınızda yeni bir sayfada 123oyun.com’un oyun ekranı açılıyor.

Chrome Eklentisi ile yeni oyunlardan haberdar olun

İşte bu güzel bir hizmet olmuş 🙂 Chrome web mağazasındaki “123oyun.com Yeni Oyunlar” adlı eklentiyi tarayıcınıza kurmak koşulu ile yeni oyunlardan haberdar olabilirsiniz.

123oyun_com_chrome

Araba oyunları çok ilginizi çekiyorsa, bu eklentiyi kurabilirsiniz. Eklentinin simgesi tarayıcının sağ köşesine yerleşecektir. Buna tıkladığınızda açılan pencere içerisinde, 123oyun.com’a yeni eklenen oyunlar görüntülenecektir. Kim bilir, belki de yeni bir araba oyunu eklenmiştir.

[imagecaption src=”https://www.dmry.net/site/wp-content/uploads/2014/05/123oyun_com_chrome2.jpg” alt=”Chrome Eklenti” caption=”123oyun.com Google Chrome Eklentisi” url=”” width=”450″ height=”454″][/imagecaption]

Oyunların tanıtım videolarına göz atın

123oyun.com sadece oyun oynatmak ile sınırlı kalmak istememiş ve oyunlara ait haber ve fragmanlara da yer vermiş. Böylelikle oyun seçmek, fragmanları izleyerek daha da kolay olacaktır. Bunun için video alt alan adı üzerinden yayına alınan sitede, oyun fragmanlarına yer verilmiş.

Belki kız oyunları ilgisini çeken küçük kızınız için olmasa da, yaşça daha büyük olan bizler için fragman güzel bir çözüm. Tabi fragmanlar şu an çok az, ilerleyen zamanda daha fazla fragmana yer vermelerini diliyorum.

Oyun Bloglamaları

Her zaman oyun oynamak için PC başında olamayabilirim, mobil oyunlar için ne öneriyor 123oyun.com diyebilirsiniz. Ya da 123oyun.com üzerindeki oyunlar için hazırlanan içeriğe göz atmak isteyebilirsiniz. Bu sebeple bir de http://blog.123oyun.com/ adresi üzerinden blog yayını yapıyorlar. Böylece son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.