100 Adet Hem Türkçe Hem Bedava Yazılım

Artık bilgisayar hayatımızın her dalında yer almakta. Siz hangi meslekle uğraşıyorsunuz? Kütüphane görevlisi, emlakçı, bankacı, öğretmen, memur, saz sanatçısı, internet & PlayStation kafe sahibi, noter, mühendis, imam, bakkal sahibi, ve dahası.

100 Adet Hem Türkçe Hem Bedava Yazılım

Hangi meslek dalında olursanız olun buradaki yazılımlardan biri kesinlikle işinizi görecektir. Hem tamamen Türkçedirler hem de bedava. Yani yerli malı. PCnet dergisine konuk yazar olarak hazırlamış olduğum bu arşivi derginin bu ayki yani Mart 2006 sayısında bulabilir, açıklamaları okuyarak derginin CD’sinden yazılımlara ulaşabilirsiniz.

Dosya Sunucuları

Bu sayıda webmaster ve web site sahiplerini ilgilendiren bir yazı daha yer almakta. Web site sahipleri için derlemiş olduğum ücretsiz dosya sunucularını da inceleyebilir, dosyalarınızı o sitelere yükleyerek bant genişliğinizin fazla kullanımını önleyebilirsiniz.

Başka Ne Var

Dergimizin içeriğinden 19″ LCD monitör alacakları sevindirecek bir test yer almakta. Açıkcası ben de düşünüyordum yeni bilgisayar toplamayı ve 19″ LCD almayı. Bu gerçekten iyi oldu.

Dijital fotoğraf dünyasından son haberler, yeni ürünler, püf noktaları ve önerilerilerine de göz atabileceksiniz. Diğer 2 test ise lazer yazıcılar ve çift çekirdekli AMD işlemcisi FX-60 üzerine.

MSN Spaces, Dijital müzik araçları, Internet Explorer 7 Beta 2, Torrent arabirimleri, Microsoft Shared Computer Toolkit, Microsoft Visual C# 2005 Express Edition, Linux’ta DVD keyfi gibi diğer başlıklarda ilginizi çekeceğe yönelik sanırım.

Oyun incelemelerinde ise Rainbow Six: LockDown, Star Wars: Empire at War, Empire Earth II: The Art of Supremacy, Curious George yer almakta.

Başka Başka!

Ve tabiki 8 adet tam sürüm yazılımda bu sayının DVD’sinde yerini almakta. Tam sürüm olarak verilen yazılımlar ise,

 1. Stegamos Security Suite 6
 2. 3D Photo Browser 7.03
 3. ACDSee 5.0
 4. Lingvosoft Dictionary: English-Turkish
 5. Ashampoo Photo Commander 3.5
 6. DX Studio
 7. CSE HTML Validator Pro
 8. TweakMaster 1.71

Bitmedi Oyun Demoları 🙂

 1. Tom clancy’s Rainbow Six: Lockdown
 2. Star Wars:Empire At War
 3. TimeShift
 4. Call of Duty 2

Aman Dikkat!

Bazen bana da mail geldiği oluyor, şu bu CD çıkmadı diye. Arkadaşlar dergiyi almadan önce bakın içerisinde CD lere. Çünkü üzerinde poşeti yırtıp CD’leri alıp götürenler illa oluyor ülkemizde. Bu sayıda da 1 DVD , 3 CD var.

DVD CD CD CD

Ehh doğru en yakın gazeteciye ya da dergi bayiine 😀