Zonguldak’ta parlayan bir elmas…

Bu sabah ofisimde “WordPress’imi nasıl daha çok geliştirebilirim?” diye kurcalarken, çalışan arkadaşlardan biri bana Hakan Demiray’ın bloggerini incelememi tavsiye etti. Eh tabi ben de blogger yazarı ve çok bilen! olduğum için “dur bi bakalım şuna” edasıyla hemen gittim verilen linke.
Hakan’ın kendi deyimiyle orası bir bloggerden ziyade “Biraz kişisel, biraz Php, biraz mysql, biraz phpnuke, biraz wordpress, biraz internet, biraz yazılım, biraz sen, biraz ben ve git gide artan birazlar..” Hakikaten sadece blogger değil orası. Sitesinin tamamını inceledim, Hakan’ın hakkındaki sayfayı da okudum ve gördüm kü Hakan sadece bir blogger yazarı değil…

Son zamanlarda gerek kişisel bir günlük oluşturmak, gerek bilgilerini ya da çevresinde olup bitenleri paylaşmak amacıyla bir çok kişi kendi bloggerini açıyor. Genelde bilgi paylaşımı yapılan ve bir moda haline gelen bu bloggerlerde yer alan güncel içerikli yazılar, okuyanların faydalanacakları bir on-line dergi niteliğinde oluyor. Aynı zamanda bloggerin sahibi hakkında da bilgi edinebildiğimiz bu günceler tüm dünyada hızla yayılıyor.
Hakan, bilgisayar ve web programcılığı konusunda kendi kendini yetiştirmiş bir makine mühendisi adayı. (Şu anda vizelerle boğuşuyor:) ) Bloggerini incelediğinizde öncelikle, WordPress’in standart yapısını ne kadar değiştirdiğini görüyorsunuz. Son derece sade ve şık bir tasarımı olan sitesini kendi eklentilerini de ilave ederek göz kamaştırıcı bir hale getirmiş. Her şey çok akıllıca ve yerli yerinde. Verdiği linkler çaktırmadan sizi onun çalışmalarına, yakın arkadaşlarına veya sponsorlarına ulaştırıyor. İletişim forumuna yazdığınızda hemen size yanıt veriyor. Seçtiği konular ve anlatımı çok güzel.
Kısacası Hakan, kendisine dört dörtlük bir site hazırlamış. Sitesi Hakan’ın bu işin ehli olduğunu gözler önüne seriyor. Ayrıca kendi kişisel yorumum; bloggeri dünya çapında olabilecek kalitede. Zaten kendisi de İngilizce’ye çevirme çalışmalarını yapıyormuş, zamanı geldiğinde hep beraber göreceğiz.
Son olarak şunları söylemek istiyorum: Hakan kendi kendini yetiştirmiş ve şu anda eğitim aldığı kurumu ve yaşıtlarını çoktan geçmiş durumda olmasına rağmen, herkese yardımcı olmaya çalışması, bilgilerini paylaşması, enerjisi ve verdiği pozitif tepkilerle aynı zamanda alçakgönüllü, pırıl pırıl bir genç. Ben Hakan’ın sitesini kısayollarıma ekledim siz de ekleyin…
Teşekkürler Hakan…

Yazarın Notu: “Zonguldak ne alaka diyenler için. Hakan halen Karaelmas Üniversitesi’nde okuyor ve orada. Şu anda orada parlıyor ne yapayım…”

Site adresi: http://www.autocadgunlugu.com
Yazının adresi: http://www.autocadgunlugu.com/zonguldakta-parlayan-bir-elmas
Yayın Tarihi: 9 Mayıs 2006, Salı 14:15
Yazar: Orhan Toker
Yer: İstanbul
Yazar Hakkında: Taliasoft Genel Müdürü. Yüksek Mimar (İTÜ), Autodesk Yetkili Danışmanı, Yazılımcı. 1990 İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu. 2 yıl mimarlık yaptıktan sonra, Autocad tasarım otomasyonu alanında uygulamalar geliştirmek üzere Taliasoft’u kurdu. 1990-1999 yıllarında, MSÜ ve Mimarlar odasında Autocad eğitmenliği de yapan Orhan Toker’in, CAD Plus, PCWORLD, BYTE gibi bilgisayar dergilerinde Autocad ve bilişimle ilgili makaleleri yayınlandı. Halen Makaleler Köşesinde Autocad ile ilgili bilgilerini paylaşmaktadır. Uzmanlık alanı Ms SQL veri tabanı uygulamalarıdır.

Autocad Günlüğü  » Blog Archive   » Zonguldak’ta parlayan bir elmas…