Dmry.net hakkında

Dmry.net Hakan Demiray’ın kişisel web sitesi olup, kendisinin günlük hayattaki kesitlerine, anılarına, kendi gözlem ve araştırmalarınca olumsuz-asılsız-yanlış bulduğu her türlü konuya görüşlerine/eleştirilerine, bilgisayar/internet tecrübelerine yer verir. Web sitesi üzerindeki yazılar kategoriler altında arşivlenmektedir ve bu kategoriler zamanın getireceği gereksinimlerce daha da arttırılabilir.

Dmry.net wordpress üzerine geliştirilmiş günlük portalıdır. İçeriğinin genişliği ve zenginliği nedeniyle bir portal web sitesi kadar kapsamlı, yazarının sadece Hakan Demiray oluşu ve üyelik alımının olmayışı nedeniyle bir günlük sitesi kadar kişiseldir. Web sitesi hiçbir şekilde forum özelliği sağlamaz ve bir forum sitesi yahut türevleri değildir.

Dmry.net, ikinci ve üstü kişilerin web sitesine yazı ekleyebilmelerini sağlayacak üyelik alımına ve hesaplarına izin vermemektedir. Bu, ileriye dönük ya da web sitesinin tamamını kapsayacak bir karar olmayabilir.

Dmry.net’teki yazılara yapılan yorumlar öncelikle Hakan Demiray’ın onayından geçer. Yayın onayı almayan yorumlar ziyaretçiler tarafından görülemezler. Yorum yazarı bilgilerinizin hatırlatılması, yorumunuzun onay durumunu takip edebilmeniz amacıyla; tarayıcınıza bırakılan çerez aracılığı ile yazdığınız ve henüz onay kontrolünden geçmemiş yorumlarınızı sadece siz görebilirsiniz. Onay kontrolünün amacı daha önceki web sitesi yöneticiliklerinden kazanılan tecrübedendir. Bu nedenle; kişi ve kurumları küçük düşürücü, ziyaretçileri rahatsız edici düzeyde argo kelimeler içeren, okumayı zorlaştıracak kadar smiley içeren yorumlara onay verilmez ve bu koşullar değişebilir. Yapılan yorumlardan sadece yazarları sorumludur ve yorumlarda belirtilen kişi veya kurumların kendi çıkarları gereğince hiçbir şekilde Hakan Demiray suçlanamaz. Hakan Demiray hukuk tabanlı olmadığı gibi, onay kontrolündeki yorumları hukuksal olarak değerlendirmek zorunda da değildir, olması da beklenemez. Benzeri durumların yaşanması esnasında, birebir, telefon, internet aracılığı ile yapılan taleplerde gösterilecek ispatlarca şikayette bulunulan yorum(lar) web sitesinden kaldırılabilir.

Dmry.net herhangi bir kişi veya kurumun artniyeti için kurulmuş bir web sitesi değildir ve benzeri tarzda yakıştırmalar yapılamaz. Web sitesi 10.10.2005 tarihinde kurulmuştur ve aktif yayın hayatına 15.10.2005 tarihinde https://www.dmry.net adresi altında başlamıştır.

Dmry.net çoklu dilde yayın yapmaktadır. Web sitesinin ana dili Türkçe olmak üzere tercih edilen ikinci dil İngilizce’dir. Çoklu dilde yayın yapıyor oluşu, Türkçe dilde yazılan her yazının diğer dillere çevirisinin yapılmasını gerektirmez. Öncelikle wordpress kategorisi altındaki yazıların çevirisi tercih edilmektedir. Bu kategori altındaki yazıları sadece Türkler değil, dünyanın diğer ülkelerindeki internet kullanıcıları da takip etmektedir.

Yukarıda yapılan açıklamalar, ziyaretçilerin dmry.net hakkında genel düzeyde bilgi edinmeleri içindir. Hakan Demiray’a, bu bilgilerin aksini söyleyenler ve asılsız iddalarda bulunanlar için yasal işlem başlatma hakkı doğabilir. Web sitesini ziyaret eden her ziyaretçi bu koşulları ve kullanım şartlarını kabul etmiş sayılır.