Referanslar

Php-Nuke

 1. Bilgi testi modülü – İstanbul

  Nethalka sitesi için hazırlamış olduğum bilgi testi modülü. Sınırsız sayıda kategori açma ve soru ekleme. Süreli ve puanlama özellikli..

 2. Yarışma modülü – İstanbul

  Haybeci sitesi için hazırlamış) olduğum yarışma modülü. Sınırsız sayıda kategori ve soru ekleme imkanı. Her soruya farklı puan verebilme özelliği. Geri sayım süresini değiştirebilme. Üyeler soru yollayabilir ve sorulara hata raporlarında bulunabilirler. Her ayın birincilerini istatistiklere alabilme..

 3. Resimli yarışma modülü – İstanbul

  Haybeci sitesine hazırlamış olduğum ikinci bir yarışma modülü. Özellikleri yarışma modülü ile tamamen aynı. Tek farkı soruların, üstlerinde yer alan resme göre sorulması. Yani her soruya resim yüklüyor, soru ve seçenekleri yazıp yolluyorsunuz. Ayrıca her yüklenen resme, küçük resim (thumbnail) oluşturabilme, ve isteğe göre küçük resim boyutlarını, her resim için değiştirebilme imkanı.

 4. Emlak modülü – Antalya

  Kalkan sitesine hazırladığım emlak modülü. Kategoriler, sınırsız emlak ilanı, her ilana sınırsız resim ekleme, resimlerde küçük resim, emlak habercisi, detaylı arama, detaylı özellikler ekleme, hızlı arama-son emlaklar blokları..

 5. Oto galeri modülü – K.K.T.C.

  Cyprusautostore için yazdığım bir oto galeri modülü. Detaylı araba arama, marka-model-galeri listeleme, oto kategorileri, sınırsız araba ekleme, her arabaya sınırsız resim, resimlerde küçük resim(thumbnail) , ilanları yazdırma ve istenilen epostalara gönderme, hızlı arama-son eklenen otolar blokları vb..

 6. Imdb modülü – Bursa

  Shareheaven yöneticilerine hazırladığım bir modül. Form üzerine paylaşımda bulunduğunuz program, yazılım, oyun, film v.b. bilgilerini, ed2k bağlantılarını giriyorsunuz ve varsa resimleri yüklüyorsunuz. Eğer paylaşılan bir film dosyasıysa, modül bu filmin tüm bilgilerini (oyuncuları, yapım tarihi, yönetmeni, türü v.b.) Imdb sitesi üzerinden alıyor ve veritabanına o şekilde kaydediyor. Yöneticinin kabul gördüğü her paylaşımı, haber olarak yayınlıyor.(örnek bir film haberi: Saint Ralph)

 7. Forum için emlak arama modülü – Bursa

  EmlakçılarOdası sitesine hazırladığım emlak arama modülü. Site yöneticisi emlak ilanlarını phpbb forumuna uyguladığı emlak eklentisi ile yayınlamaktaydı. Fakat phpbb forumunun orijinal arama sistemi, istenilen arama sonuçlarını vermemekteydi. Kendilerinin istekleri üzerine phpbb forumdaki emlak ilanlarını arayan özel bir arama modülü hazırladım.

 8. GBB (Gönüllü Bilgi Bankası) modülü – İstanbul

  AFSGD AFS(American Field Service) Gönüllüleri Derneği için hazırlamış olduğum, gönüllü bankası formudur. Bu form ile gönüllü kişiler, ilgili alanları doldurarak bankaya kendi bilgilerini ekleyebiliyorlar. Böylelikle gönüllülerin bilgileri arşivleniyor ve ihtiyaç olduğunda doğru bilgiye kısa zamanda ulaşılarak, bu bilgiyi kaliteli bir biçimde kullanıyorlar.

 9. Temsilcilik modülü – Afyon

  Dağdelen spor kulübünün tasarladığı proje için hazırlamış olduğum modüldür. Projenin amacı, tüm il temsilcilerine sporcu kaydı işlemini internet üzerinden yaptırmak ve bu bilgileri tek bir yerde ilgili kişi(ler) tarafından kontrol edilip onaylamak. Temsilciler her müsabaka öncesinde sporcu kayıtlarını internet üzerinden yapabiliyorlar. Her müsabaka sonunda da güncel sporcu bilgilerini (yeni kuşağı v.b.) yine kayıt edebiliyorlar. Böylelikle yıllara, kuşaklara göre arşivlenen bir sporcu bankası elde ediyor; sporcuların son durumunu , hangi müsabakalara girdiğini ve sonunda elde ettiği dereceleri, tüm şehirler kapsamında görüntüleyebiliyorsunuz.

 10. Frame bağlatılar modülü – Kocaeli

  Hokamola sitesi, en ilgi çeken başlıklar altında yer alabilecek bağlantıları sunan bir yer. Yönetici abimizin istediği, bağlantılara tıklanıldığında açılacak sayfanın frame yapılı olmasıydı. Yani üst tarafta hokamoladan yönlendiğiniz görülebilecek, ek olarak ilgili sitede dolanırken, oyda verebilecektiniz.

 11. Haybeci Teması – İstanbul

  Haybeci için hazırladığım mavi-beyaz renkteki, flash navigasyonlu temadır.

 12. Sodev Teması – Ankara

  Sodev için hazırladığım kırmızı-gri ağırlıklı tema çalışmasıdır.

Dreamweaver

 1. PHP Nuke Araçları 1.0

  Phpnuke kullanıcıları için hazırladığım bir eklenti.Kurduğunuzda Dreamweaver’ın Commands menüsüne yerleşir.Yazmış olduğunuz kodları Php-Nuke portalının block ve modul dosyaları formatına çevirir.Sonrasında yapmanız gereken tek şey bir dizi kopyalama işlemidir. Extension’a ulaşmak için Commands > PHP Nuke Araclari menüsünü kullanabilirsiniz. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Phpnuke araçları 1.0

 2. Mambo 4.5.1a Template Builder Türkçe Dil Çevirisi

  Mambo Türkiye için çevirisini yaptığım eklentidir. Bu eklenti ile dreamweaver üstünde mambo temalarınızı hazırlayabilirsiniz. Mambo 4.5.1a Template Builder Türkçe İndir

WordPress

 1. WordPress Sayfa Sayaç Eklentisi
 2. WordPress Türkçe Dil Dosyası ve Kurulumu
 3. WordPress Sayfa Sayaç Eklentisi 2.0
 4. DMRY Ağaç Navigasyon Menüsü 1.0
 5. iso-8859-9 Karakter Koduna Sahip WordPress Türkçe Dil Dosyası
 6. WordPress PhpBB Son Başlıklar Eklentisi
 7. WordPress Sağ Tuş Engelleme Eklentisi
 8. WordPress Metin Seçme Engelleme Eklentisi
 9. WordPress Türkiye Futbol Ligi Puan Durumu Eklentisi
 10. WP-ContactForm Türkçe
 11. WordPress SMF Köprüsü Eklentisi 1.0 BETA
 12. WordPress Site Sayaç WP-OnlineCounter Türkçe
 13. WordPress SMF Köprüsü Eklentisi 1.0
 14. Türkçe karakter destekli Ultimate Tag Warrior 3.14
 15. WordPress Yorum URL Kontrolu 1.0
 16. WordPress Sayfa Sayaç Eklentisi 2.1
 17. WordPress U5 Teması ve Türkçe Dil Dosyası
 18. WP-ContactForm Türkçe karakter hatası
 19. Simple Tagging 1.3 Eklentisine Türkçe Karakter Desteği
 20. WordPress Dreamy 1.0 Teması Türkçe Çevirisi
 21. WordPress WP-Print 2.10 eklentisi Türkçe dil dosyası
 22. fGallery 2.4.1 Türkçe Karakter Problemi
 23. WordPress 2.3 için benzer yazılar eklentisi 1.0
 24. WordPress seçilebilir etiket listesi eklentisi

Web Tasarım & Programlama

 1. https://www.dmry.net/ (Temanın programlaması)
 2. http://videoindir.dmry.net/ (Tasarım+Programlama)
 3. http://www.durmusgunay.net/ (Tasarım)
 4. http://www.sodef.org/ (Tasarım)
 5. http://jeodezi.karaelmas.edu.tr/zok/ (Tasarım)
 6. http://www.megatourism.org/ (Tasarım+Programlama)
 7. http://www.ergun.gen.tr/ (Tasarım)
 8. http://www.tenceredibinkara.com/ (Tasarım)
 9. http://www.ayaklarasenlik.com/ (Tasarım+Programlama)
 10. http://www.nebuki.com/ (Tasarım+Programlama)
 11. http://www.paxiu.com.tr/ (Programlama)
 12. http://www.edusakoza.com/katalog/ (Programlama)
 13. http://fikra.dmry.net/ (Tasarım+Programlama)
 14. http://ruyatabir.dmry.net/ (Tasarım+Programlama)
 15. http://www.uaint.net/ (Programlama)
 16. http://www.green.com.tr (Programlama)
 17. http://www.birmilyonfikir.com/ (Tasarım)